500+ na nowy okres świadczeniowy

1 lipca wprowadzono możliwość składania wniosków o 500+ przez Internet. Dotyczy to zarówno rodzin, które dopiero przystępują do programu, jak i tych już przynależących.. Należy zaznaczyć, zę im wcześniej złożymy wniosek, tym wcześniej otrzymamy pieniądze.

Ujednolicony termin składania wniosków:

Kierując się myślą pójścia na rękę polskim rodzinom, w zeszłym roku ujednolicono termin składania wniosków o wszelakie formy wsparcia, takie jak fundusz alimentacyjny, świadczenia rodzinne, czy 500+, a od bieżącego roku także świadczenie dobry start.Wynikiem tych działań jest zmiana początkowych terminów składania wniosków na każdy następny okres świadczeniowy został wyznaczony na 1 sierpnia, z kolei w przypadku wniosków składanych przez Internet, od bieżącego roku, 1 lipca. Dzięki tym działaniom rodzice zaoszczędzą cenny czas, a urzędnicy mogą szybciej rozpatrzyć złożone wnioski.

Gwarancja wypłaty:

Złożenie poprawnie wypełnionego wniosku w lipcu lub sierpniu daje gwarancję ciągłości otrzymywania świadczeń. Wypłata przyznanych świadczeń za październik, a także przyznanie świadczeń wychowawczych nastąpi 31 października.

500+ przez Internet:

W celu złożenia wniosku 500+ on-line, mamy do dyspozycji 3 możliwości:

  1. Portal Informacyjno-Usługowy Emp@tia,
  2. PUE ZUS,
  3. Bankowość elektroniczną,

W szczególności warto zwrócić uwagę na portal Emp@tia, na którym udostępniono łatwe w obsłudze kreatory umożliwiające wypełnianie wniosków o wszelkie świadczenia. Korzystanie z nich jest proste i intuicyjne. Po skorzystaniu z tej opcji cała korespondencja z gminą będzie także prowadzona elektronicznie przy użyciu konta wnioskodawcy utworzonego na stronie empatia.mrpips.gov.pl.